FESTIVALY, ČASOPIS

FESTIVALY, ČASOPIS

Kategória: Zprávy

Zprávy

LCY nás na EP ‚Pulling Teeth‘ uvádí do světa sci-fi a keltského folkloru

Bylo to na dlouho, ale zakladatel SZNS7N a člen 6 Figure Gang LCY nám nyní představil EP Pulling Teeth. EP bylo poprvé ohlášeno na začátku měsíce s „Shhh“, ale první singl přišel už v prosinci, kdy jsme se dočkali hodně odtažitého vizuálu k „Garden Of E10“.

Ačkoli se „Garden Of E10“ trochu odklonil od LCYho obvyklé produkce inspirované basy a hardcorem, stále v něm nějaké ty prvky procházely. Stejně tak zbytek EP se k těmto druhům zvuku přiklání – tu se objevuje smršť Amen breaků, tam zase nějaké grimey bodáky -, ale přesto nás zavede na překvapivá místa. Pulling Teeth je mnohem víc než jen sbírka šesti nových klubových skladeb; místo toho nás bere na rozsáhlou cestu skrze science fiction, irský folklór a producentovu vlastní představivost.

„Pulling Teeth je můj první zcela neherní projekt a zkušenost s budováním světa poté, co jsem si před téměř dvěma lety představil a nakreslil, co bude hlavní postavou,“ vysvětluje LCY. „Příběh sleduje posthumánní, postlidsky přátelskou krajinu s umělou inteligencí, kde roboti známí jako ‚organismus‘ sestrojí robota s lidským mozkem (a náhodou i psí tlamou), aby ho zčásti uctívali a zčásti na něm experimentovali.

„Příběh se v průběhu projektu rozšiřuje a vše až do nejmenších frekvencí bylo vystavěno se záměrem posluchače pohltit. Procesem tvorby, psaní a kreslení tohoto příběhu do grafického románu se z něj stala nejen reflexe postavy Eriù, ale čerpal jsem inspiraci z vlastního výzkumu keltského folklóru a reflexe sebe sama a situací/lidí kolem mě. Jedná se o první pohled na tento svět a jeho složitou dynamiku. Rád bych, aby si z něj lidé vzali, co chtějí, a vytvořili si vlastní představu o jeho významu.“

Celkově to byl pro LCY velký rok. Kromě předvádění svých vokálních schopností (jakkoli pokřivených) byl bristolský producent pozván také k vystoupení na vrcholu Tower Bridge v rámci série Fabric’s London Unlocked, které zahrnovalo uši drásající mix junglu, gabberu, techna, spousty basů a spousty experimentálních zvuků, které se vzpírají zařazení. Podívejte se na to zde poté, co si pustíte Pulling Teeth níže.

Zprávy

Herec Joe Alywn získal první cenu Grammy za práci na albu ‚Folklore‘ přítelkyně Taylor Swift.

Herec Joe Alwyn je oficiálním držitelem ceny Grammy díky svému podílu na osmém studiovém albu Taylor Swift „Folklore“.

Jak jako první informoval časopis People, Alwyn byl nedávno uveden na oficiálních stránkách cen Grammy jako držitel ocenění za album roku. Album „Folklore“ získalo titul Album roku na Grammy 2021, čímž se Swift stala první ženou v historii, která toto ocenění získala třikrát.

Na albu „Folklore: Swift prozradila, že Alwyn dříve vystupoval pod pseudonymem William Bowery a pomáhal psát skladby „Exile“ a „Betty“. Alwyn se také podílel na produkci písní „Exile“, „My Tears Ricochet“, „August“, „This Is Me Trying“, „Illicit Affairs“ a „Betty“.

„O Williamu Bowerym a jeho identitě se hodně diskutovalo, protože to není skutečná osoba,“ řekla jednatřicetiletá Swiftová během natáčení dokumentu. „William Bowery je Joe.“

Swiftová, která s Alwynem chodí už čtyři roky, dodala: „Joe hraje krásně na klavír a pořád si jen hraje a vymýšlí a tak trochu tvoří.“

Swift tvrdila, že Alwyn napsal celou klavírní část a první sloku písně „Exile“ sám.

„Byla jsem uchvácená a zeptala jsem se, jestli bychom mohli pokračovat v psaní téhle písně,“ řekla.

Alwyn se také podílel na napsání tří písní na devátém studiovém albu Swift „Evermore“, které vyšlo v prosinci 2020. Podílel se na písních „Champagne Problems“, „Evermore“ a „Coney Island“.

Během letošního udílení cen Grammy se Swift o Alwynovi zmínila ve své děkovné řeči za album roku.

„Joe je první člověk, kterému hraju každou píseň, kterou napíšu, a s tebou jsem si psaní písní v karanténě užila nejlépe,“ řekla.

Zprávy

Všem přátelům folku a country, všem příznivcům festivalu ZAHRADA!

Je nám to jako zakladatelům, tvůrcům a pořadatelům moc líto, ale Zahrada letos nebude.

Důvodů je dost: ekonomické, personální, zdravotní a další.

Zahrada patřila posledních čtrnáct let k Náměšti na Hané. V Náměšti ji z podstatných důvodů uspořádat nelze a myšlenka stěhování jinam nám připadla nakonec scestná, i když jsme v minulosti festivaly stěhovali mockrát. Nakonec to potvrdil váš převažující nesouhlas na internetu poté, co se jen myšlenka o stěhování objevila v médiích.

Jediným řešením je tedy festival ZAHRADA prozatím ukončit.

Díky stovkám báječných lidí, kteří pomáhali tvořit kouzlo ZAHRADY. Děkujeme taky náměšťským, kteří obětavě pracovali s námi a bavilo je to. Obrovsky oceňujeme pomoc Olomouckého kraje a medií, bez které by ZAHRADA skončila daleko dřív.

Bude se nám stýskat a vám asi taky. Zahrada poskytovala příležitosti mladým kapelám a písničkářům a divákům se snažila ukázat nejlepší obraz toho, co se skrývá pod širokým pojmem folk.

Mějte se báječně. Třeba se někdy a někde potkáme.

Ostatně, není-li letos ZAHRADA, přijeďte na Folkovou růži.

Ohlasy na tuto zprávu.

Ahoj Juppe a Hanko,

taxem si přečetla tu smutnou zprávu o tom, že Zahrada končí, už jsem z novin něco tušila předtím, ale pořád jsem doufala. To je dýka do srdce pro nás pro všechny. Jsme moc smutní a chceme Vám moc poděkovat nejen za to, jak jste podpořili naši kapelu, ale i mně osobně se bude stýskat, protože Zahrada byla moc moc důležitou součástí mého mládí, jezdila jsem jako fanoušek už do Strážnice :-). Nikdo pro tuhle muziku neudělal víc než ty, Juppe. Vím, že to víš, ale nepřestanu to pořád opakovat a bojím se o ni. Díky, držte se na dalších fesťácích a doufám, že se uvidíme. Máme vás rádi a držíme palce. Kdybyste potřebovali pomoct, ozvěte se mi, pro vás cokoli.
Kamča Střeštíková, Happy To Meet

Díky, že jste to pořádali, mělo to smysl a hodně lidem jste tím udělali radost.
Přeji pevné zdraví a agentuře FM, ať se udrží mezi pořadateli akcí na klíč.
Jeroným Lešner

Ahoj!
Tak to je mi moc líto.
Držím pěsti, ať se v příštím roce může další ročník uspořádat.
Ondřej Ládek

Ahoj
to je mi taky moc líto. Škoda, mám na ni krásný vzpomínky.
držte se!
Vašek Muller

Ahoj Juppe,
no jo, co se holt dá dělat. Taky mě to mrzí.
Jenom se tedy připomínám s myšlenkou kuřimské Zahrádky písničkářů – jak jsem Ti říkal, pokud bys do toho chtěl jít, tak jsem připravenej to maximálně podpořit svým úsilím a drobnou korunou. Jsem vám s Hankou za hodně věcí vděčnej a rád něco přinesu zpátky do systému. Kuřimské písničkářské setkávání mi dalo moc a přišlo by mi fakt škoda nenabídnout tuhle možnost i ostatním. Co Ty na to?
Opatrujte se!
Petr Sedláček

Ahoj Juppe
Je to velká škoda, ale je mi to jasný.
Luboš Stráník

Co se dá dělat. Bude mi chybět.
Pavel Černý

Už to byla tradice, vyrazit na svátky na Zahradu. Loni jsme tam měli poprvé i děti a byly nadšené. Tak vůbec netuším, kam vyrazíme letos. Nevíte někdo o nějakém pěkném festivalu v tom termínu?
Jo Vinka

Ahojky Juppe,
no to je špatná zpráva…..ale, doufám :-), že Ti to někdy nedá a uděláš si radost něčím, co Tě nebude stát tolik vrásek, peněz a nervů.
Hodně zdraví a elánu do Tvých dalších aktivit Ti přejí Blanka a Honza A.M.Úletští

Ahoj Juppe, to je mi líto, je to důkaz toho, že je doba opravdu tvrdá! Tak věřím, že bude líp!!!
Pavlína Jíšová

Dobrý večer nebo ahoj?
Jsem velký příznivec folk a country a festival „Zahrada“ je pro mne tak
mimořádným svátkem, že bych (nekecám) v tom termínu odmítl i zdarma výlet do Ameriky – termín Zahrady je pro mne limitujícím i při výběru termínu dovolené a vsaďte se, že bych do Náměšti šel klidně i pěšky (z Liberce). Je to můj svět, je to něco naprosto úžasného, ta atmosféra je nenahraditelná a pro mne natolik blahodárná, že si ani nedovedu představit, že by se Zahrada nekonala – to bych fakt, jak jsem starej, tak bych to obulel. Já jsem ochoten za ty nádherné čtyři dny zaplatit jakoukoliv částku a přestože jsem členem Klubu Country rádia, neuplatnit žádnou slevu. Moc vás prosím, nedopusťte, aby se „Zahrada“ nekonala. Nejsem tak naivní, abych nechápal, že to musí být „peklo“, sehnat dostatek financí na něco tak „zbytečného“ jako je kultura a kategorie folk a country zejména (obzvlášť v dnešní době „vycinkaného blahobytu“), ale doufám, že se stane zázrak a vám se to podaří. Přeji vám všem úspěch ve vaší velmi záslužné činnosti a doufám, že se sejdeme v Náměšti na Hané na „Zahradě 2012“.
Váš nadšený a věrný účastník festivalu, Vladimír Ježek alias „Kastelán“ z Liberce.

Obrovské zklamání 🙁
Renata Retova

No tak je to vyřešený. Je to velká škoda, ale než Zahrada někde na betoně v hale, tak to opravdu radši žádná.
Jarka Vaňásková

Škoda:-((
Majka Sluníčko Lubojacká

ZRUŠILI MI LETNÍ VÁNOCE. Zahrada patřila k létu jako Vánoce k zimě. 🙁 (To bych raději přišel o ty zimní) Tak jsem doufal, že patnáctý ročník v Náměšti na Hané pořádně oslavíme a ono nic. Je mi z toho smutno. Jezdím na Zahradu 15 let s přáteli z různých míst naší země a teď se není kde setkat. Ostatně na Zahradě jsem se s většinou z nich také seznámil. Na většinu z nich ani nemám kontakt. Na pravidelném setkání se na Zahradě nebylo třeba žádného domlouvání. To byla jistota. A taky mi bude chybět ta atmosféra a to nádherné prostředí. Mám milion skvělých vzpomínek….
Aleš Pažourek

Ahoj Juppe,
snažím se tu zprávu nějak vstřebat, ale moc se mi to nedaří. Není to tak, že bych až teď zjišťoval, co pro nás jako kapelu tenhle festival znamenal.. o tom není třeba dlouze přemýšlet. Jen při čtení té zprávy člověku začnou plynout hlavou vzpomínky, které nemají konce.. vzpomínky na muzikou naplněné dny a nekonečné noci. Těch zážitků jsou mraky a člověk by prostě rád střádal rok co rok podobné další. Oznámení o tom, že už to zřejmě nepůjde, člověku tak trochu sevře hrdlo. Tak tedy alespoň jeden obrovský dík za každý uspořádaný ročník, a za to, že Bezefšeho mohlo být posledních 13 let u toho.. moc nás to bavilo.
Hodně zdraví přeje
za Bezefšeho
Michal