FESTIVALY, ČASOPIS

FESTIVALY, ČASOPIS

Zprávy

LCY nás na EP ‚Pulling Teeth‘ uvádí do světa sci-fi a keltského folkloru

LCY nás na EP ‚Pulling Teeth‘ uvádí do světa sci-fi a keltského folkloru

Bylo to na dlouho, ale zakladatel SZNS7N a člen 6 Figure Gang LCY nám nyní představil EP Pulling Teeth. EP bylo poprvé ohlášeno na začátku měsíce s „Shhh“, ale první singl přišel už v prosinci, kdy jsme se dočkali hodně odtažitého vizuálu k „Garden Of E10“.

Ačkoli se „Garden Of E10“ trochu odklonil od LCYho obvyklé produkce inspirované basy a hardcorem, stále v něm nějaké ty prvky procházely. Stejně tak zbytek EP se k těmto druhům zvuku přiklání – tu se objevuje smršť Amen breaků, tam zase nějaké grimey bodáky -, ale přesto nás zavede na překvapivá místa. Pulling Teeth je mnohem víc než jen sbírka šesti nových klubových skladeb; místo toho nás bere na rozsáhlou cestu skrze science fiction, irský folklór a producentovu vlastní představivost.

„Pulling Teeth je můj první zcela neherní projekt a zkušenost s budováním světa poté, co jsem si před téměř dvěma lety představil a nakreslil, co bude hlavní postavou,“ vysvětluje LCY. „Příběh sleduje posthumánní, postlidsky přátelskou krajinu s umělou inteligencí, kde roboti známí jako ‚organismus‘ sestrojí robota s lidským mozkem (a náhodou i psí tlamou), aby ho zčásti uctívali a zčásti na něm experimentovali.

„Příběh se v průběhu projektu rozšiřuje a vše až do nejmenších frekvencí bylo vystavěno se záměrem posluchače pohltit. Procesem tvorby, psaní a kreslení tohoto příběhu do grafického románu se z něj stala nejen reflexe postavy Eriù, ale čerpal jsem inspiraci z vlastního výzkumu keltského folklóru a reflexe sebe sama a situací/lidí kolem mě. Jedná se o první pohled na tento svět a jeho složitou dynamiku. Rád bych, aby si z něj lidé vzali, co chtějí, a vytvořili si vlastní představu o jeho významu.“

Celkově to byl pro LCY velký rok. Kromě předvádění svých vokálních schopností (jakkoli pokřivených) byl bristolský producent pozván také k vystoupení na vrcholu Tower Bridge v rámci série Fabric’s London Unlocked, které zahrnovalo uši drásající mix junglu, gabberu, techna, spousty basů a spousty experimentálních zvuků, které se vzpírají zařazení. Podívejte se na to zde poté, co si pustíte Pulling Teeth níže.

Categories:
Zprávy
You Might Also Like

Leave A Reply