FESTIVALY, ČASOPIS

FESTIVALY, ČASOPIS

Zprávy

Herec Joe Alywn získal první cenu Grammy za práci na albu ‚Folklore‘ přítelkyně Taylor Swift.

Herec Joe Alywn získal první cenu Grammy za práci na albu ‚Folklore‘ přítelkyně Taylor Swift.

Herec Joe Alwyn je oficiálním držitelem ceny Grammy díky svému podílu na osmém studiovém albu Taylor Swift „Folklore“.

Jak jako první informoval časopis People, Alwyn byl nedávno uveden na oficiálních stránkách cen Grammy jako držitel ocenění za album roku. Album „Folklore“ získalo titul Album roku na Grammy 2021, čímž se Swift stala první ženou v historii, která toto ocenění získala třikrát.

Na albu „Folklore: Swift prozradila, že Alwyn dříve vystupoval pod pseudonymem William Bowery a pomáhal psát skladby „Exile“ a „Betty“. Alwyn se také podílel na produkci písní „Exile“, „My Tears Ricochet“, „August“, „This Is Me Trying“, „Illicit Affairs“ a „Betty“.

„O Williamu Bowerym a jeho identitě se hodně diskutovalo, protože to není skutečná osoba,“ řekla jednatřicetiletá Swiftová během natáčení dokumentu. „William Bowery je Joe.“

Swiftová, která s Alwynem chodí už čtyři roky, dodala: „Joe hraje krásně na klavír a pořád si jen hraje a vymýšlí a tak trochu tvoří.“

Swift tvrdila, že Alwyn napsal celou klavírní část a první sloku písně „Exile“ sám.

„Byla jsem uchvácená a zeptala jsem se, jestli bychom mohli pokračovat v psaní téhle písně,“ řekla.

Alwyn se také podílel na napsání tří písní na devátém studiovém albu Swift „Evermore“, které vyšlo v prosinci 2020. Podílel se na písních „Champagne Problems“, „Evermore“ a „Coney Island“.

Během letošního udílení cen Grammy se Swift o Alwynovi zmínila ve své děkovné řeči za album roku.

„Joe je první člověk, kterému hraju každou píseň, kterou napíšu, a s tebou jsem si psaní písní v karanténě užila nejlépe,“ řekla.

Categories:
Zprávy
You Might Also Like

Leave A Reply