Hlavní stránka

Folková růže

Zvěsti Kalendář Kapely¨


 

 


BLOG
www.jupp.cz

HLAVNÍ STRÁNKA
FESTIVALY
FOLKOVÁ RŮŽE
AKTUALITY

KALENDÁŘ KONCERTŮ

LIGATURY HONZY HUČÍNA

JUPPŮV ZÁPISNÍK

LICHÝ PÁTEK V.MŰLLERA

ZVĚSTI  (M. Tesař)

ARCHIV

RECENZE

MINIRECENZE

ROZHOVORY

NAVŠTÍVENKY

TÁB. OHEŇ (Belmondo)

ČASOPIS

OBSAH ČÍSEL

PORTÁL

JUPP FACEBOOK

KAPELY

FESTIVALY

DALŠÍ ODKAZY

Napište nám

Vložte si na své
stránky odkaz  na 
www.casopisfolk.cz


 

 

TOPlist

 

Pozvánky, nabídky
HOME  

 

   

 

Vlasta Redl se tento týden objeví s celou kapelou v Praze. Koncert v KD Vltavská 22.3. začíná ve 20:00.

 
  HOME  

 

Zvěsti, zprávy, drby
**************************
4.1.2014

Oficiální koncert k desátým narozeninám skupiny Pouta proběhne v pátek 10. ledna v Pardubicích. Předtím, v pondělí 6. ledna, vystoupí Pouta od 19.15 živě na Radiu Proglas.

Ostravská skupina Café Industrial zveřejnila na internetu svou novou píseň Jeřábi. Její autor František Kuča říká: „Píseň trochu reflektuje současné dění ve světě, můj pocit z něj a také to, co je pro mě východiskem z toho všeho. Je nahraná v naší současné sestavě.“ Píseň si můžete poslechnout zde: https://soundcloud.com/
cafeindustrial/je-bi.

V New Yorku usazený český jazzový varhaník Ondřej Pivec natočil nové CD The Green Card Album. Obklopil se na něm špičkovými hudebníky a zpěváky z newyorské klubové scény a přizval také svého krajana, saxofonistu Karla Růžičku ml., se kterým hraje v kapele CPR Electrio. Nové Pivcovo album má žánrově blízko ke gospelu, soulu a rhythm’n’blues.

Písničkář Caine nově vystupuje v duu se zpěvačkou Assou. Dohromady si říkají Caine-Mi a jejich (staro)nový web má adresu www.caine-mi.cz.

Akordeonistka Romana Sulčíková vydala svůj debutový singl Srdce pro mamuta. Obsahuje písně Pro Mamuta, Houska a Jidášova žena.

Na první příčce žebříčku nejprodávanějších desek v Česku se stále drží Český kalendář, dvojalbum zhudebněných villonských balad Michala Horáčka. Na albu se podílela řada skladatelů – od Petra Hapky přes Katku Koščovou nebo Petra Linharta až po dosud neznámé autory. Mezi interprety najdeme například Lenku Dusilovou, Wabiho Daňka, Františka Segrada, Szidi Tobias, Jardu Svobodu (Traband) a mnoho dalších.

U Indies Scope vyjdou v první polovině roku 2014 nová alba dvou držitelů žánrových Andělů v kategorii World music – skupin Bezobratři a BraAgas.

Nakladatelství Galén vydalo houslistovi Janu Hrubému k 65. narozeninám nejen knihu Housle tečka Hrubý, ale také nové trojalbum Společné světy. První disk obsahuje Hrubého instrumentální variace na české a moravské lidové písně. Na druhém disku s písněmi z britských ostrovů houslista doprovází irského zpěváka a hráče na keltskou harfu Seána Barryho. Třetí disk přináší Hrubého melodram Král Lávra.

Pod názvem Jmenovánky vyšlo album pro děti s písněmi na dvacet nejběžnějších českých jmen daných dětem narozeným v letech 2000–2010. Autorem hudby je Václav Kramář, texty napsali Zuzana Vodičková a Vladislav Kos, mezi interprety je například Veronika Bartošová, zpěvačka východočeských skupin Trio de Janeiro a Do větru. Vedle CD je součástí projektu Jmenovánky také obrázková kniha.

Plzeňská vokální skupina Hlasoplet natočila vánoční videoklip na píseň Sobi. Najdete jej zde: http://www.youtube.com/
watch?v=UbLi9tONSGU
.

 -mt-


 
Další zprávy

 

 

Časopis FOLK:  Michal Jupp Konečný - šéfredaktor (jupp@folkcountry.cz),  Veronika Kirschnerová (editor), Pavel Major Vorel (manažer), Hana Konečná (produkce). Grafici: Martin Janda, Lucie Koubová. Spolupracovníci: Jiří Moravský Brabec,Tomáš Hrubý, Milan Tesař, Jan Hučín, Petr Sedláček, Milan P lch, Miloš Keller, + Vladimír Vlasák, Václav Müller, Vlaďka Provazníková, Kamila Střeštíková a další. 

Foto: Miloš Truhlář, Bllemby, Veronika Kirschnerová, Michal Jupp Konečný, Katka Esserová, Antonín Volf, Václav Müller  a další.
 

TOPlist