Hlavní stránka Folková růže Zvěsti Kalendář Kapely Festivaly Další odkazy BLOG www.jupp.cz Ligatury
Honzy Hučína
Kniha F&C v Plzni

 ¨


 

 


BLOG
www.jupp.cz

 
Archiv časopisu

Obsah čísel

Recenze

Minirecenze

Rozhovory

Navštívenky

 

 

HOME Zahrada

Konkurs Zahrady 2013

Skupiny letos nekonkursují. Písničkáři
Hlavním pořadatelem je  časopis FOLK.
Spolupráce Buxus, o.s.

POZOR! UZÁVĚRKA UŽ 31. BŘEZNA!

Písničkáři i letos Krtka dostanou!

Zatímco kapely ani letos zatím o Krtka soutěžit nemohou, písničkáři a dvojice ano.
Vyhlašujeme konkurs na Zahradu písničkářů 2013!
Podmínky jsou následující:

Konkurs probíhá dvoukolově. V prvním kole zašlou písničkáři a dvojice do 31.3.2013 nahrávku 4-6 písní na CD nosiči na adresu: Kulturní dům Kuřim,  Jiří moravský Brabec, nám. Osvobození  902, 664 34 Kuřim.

Z došlých nahrávek bude vybráno deset finalistů a dva náhradníci. Finalisté postoupí přímo na Zahradu písničkářů, která se uskuteční v rámci festivalu Folková Růže ve dnech 11.-13.7.2013 v Jindřichově Hradci. Odborná porota zde vybere vítěze, který získá prestižní ocenění Krtek a zároveň možnost vystoupit v hlavním večerním programu festivalu.

K nahrávce (popište prosím nejen krabičku nebo booklet, ale i samotný nosič) přiložte základní informace o sobě. Nahrávky ani průvodní materiály se nevracejí. Finalisté Konkursu Zahrady písničkářů a dvojic získají automaticky volný vstup na celý festival, ubytování je možné ve vlastním stanu nebo na karimatce v tělocvičně. Honorář za vystoupení ani cestovné proplatit bohužel nemůžeme, naopak startovné se neplatí.

Držíme palce!
Petr Sedláček, Jiří moravský Brabec, Michal Jupp Konečný  
 

Loňští finalisté a vítězové.

Finále Konkursu Zahrady. proběhlo v červenci v rámci Folkové růže. Zúčastnili se:
Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek * Pavel Kovář Tabásek * Duo Quaoar * Duo Kofein * Marek Vojtěch * Petr Meluzín * Kofe@Vlna * David Bartoš a Michal Mačák * Oldřich Olaf Martínek.  Vítězem ročníku 2012 se stal Pavel Kovář Tabásek

Konkurs  2006

Konkurs 2007 Konkurs 2008 Konkurs 2009 Konkurs 2010

HOME

Zahrada

 

 

Zvěsti, zprávy, drby

************************
13.9.2014

Dvojalbum s názvem Kecy obsahuje sestřih dvou koncertů Vladimíra Merty s rockovým kytaristou a akordeonistou Václavem Veselým z roku 1988. Duo vzniklo improvizovaně a vlastně trochu náhodou. Základ koncertních playlistů tvořily především písně napsané po Mertově tehdejším zákazu, vyvolaném jeho vystoupením na Portě 1986. Hraní s Václavem Veselým plynule vyústilo v založení skupiny Dobrá úroda v roce 1988.

Zpěvačka Iva Marešová s doprovodem Alexandra Yasinského (akordeon) a Michaela Vašíčka (kytary) vystoupí ve čtvrtek 18. září v brněnském klubu Stará Pekárna. Pódium bude sdílet s mladou kapelou Lee Banda z Adamova, jedním z největších objevů na jihomoravské folkové scéně.

O den později, v pátek 19. září od 19.15, vystoupí Lee Banda živě na Radiu Proglas v pořadu Jak se vám líbí.

Markéta Irglová vydává v září své druhé sólové album Muna, které natočila na Islandu.

Slovenská zpěvačka Katarína Koščová natočila svou novinku Oknom s kapelou, kterou tvoří její dvorní klávesista Dano Špiner a rytmika jazzové skupiny Vertigo – kontrabasista Rasťo Uhrík a bubeník Dano Šoltis. Většina písní je autorských, na albu se objevují také dva zhudebněné texty Michala Horáčka – Přes most bez punčoch a Člověk je rodem tanečník.

Nové CD s názvem O patro výš vydává skupina Zpětné zrcátko, která svůj styl charakterizuje jako „poetický folk & skiffle“.

Skupina Zrní ve spolupráci s producentem Ondřejem Ježkem vydala nové album Následuj kojota a chystáse na velké turné. To začne 19. září v Děčíně, další zastávky jsou například 20. září v Teplicích nebo 26. září v Jablonci nad Nisou.

Čtrnáctý ročník country a bluegrassového festivalu Setkání se koná 20. září od 18.00 v restauraci Lhotanka ve Lhotě u Trutnově. Vystoupí BG Cwrkot, Druhá míza Vojty Zíchy, Coolna, Harry Phill Band a pořádající Tendr.

Pod názvem Mýtus Boba Dylana vyšla útlá kniha českého esejisty Jakuba Guziura. Jedná se o monotematickou práci, která se zaměřuje především na Dylanovu píseň Desolation Row z alba Highway 61 Revisited z roku 1965. Analýza rozsáhlé skladby pomáhá autorovi k tomu, aby zasadil písničkářovu tvorbu do širších souvislostí.

Jihomoravská folkrocková skupina Yantar vydala nové album s názvem Moje noci. Vedle autorských písní obsahuje také jednu zhudebněnou báseň Oldřicha Mikuláška.

(Milan Tesař)

 
Další zprávy

 

 

Časopis FOLK:  Michal Jupp Konečný - šéfredaktor (jupp@folkcountry.cz),  Veronika Kirschnerová (editor), Pavel Major Vorel (manažer), Hana Konečná (produkce). Grafici: Martin Janda, Lucie Koubová. Spolupracovníci: Jiří Moravský Brabec,Tomáš Hrubý, Milan Tesař, Jan Hučín, Petr Sedláček, Milan Plch, Miloš Keller, + Vladimír Vlasák, Václav Müller, Vlaďka Provazníková, Kamila Střeštíková a další. 

Foto: Miloš Truhlář, Bllemby, Veronika Kirschnerová, Michal Jupp Konečný, Katka Esserová, Antonín Volf, Václav Müller  a další.
 

TOPlist