Hlavní stránka Folková růže Zvěsti Kalendář Kapely Festivaly Další odkazy BLOG www.jupp.cz Ligatury
Honzy Hučína
Kniha F&C v Plzni



¨


 

 


BLOG
www.jupp.cz

 
Archiv časopisu

Obsah čísel

Recenze

Minirecenze

Rozhovory

Navštívenky

 

 

HOME Časopis
 

FOLK & COUNTRY - obsah ročníku 2003

 
RUBRIKA
Článek**Autor**Číslo**Strana

ANKETA
Máte nějaký hrozný zlozvyk?****1**3
Posloucháte muziku jako kulisu?****2**3
Co jste poslouchali v 16 letech?****3**3

BRABCOVA STRANA
Brabcova strana**Jiří Moravský Brabec**1-11**40
Brabcova strana**Jiří Moravský Brabec**12**38

CO JE NOVÉHO ...
Na Trampské Portě**Petr Lochness Křivohlávek**5**23
U Aviku**Irena Motlíková**6**23
U Blue Apples**Blue Apples**9**23
U Bokomary**Luboš Javůrek**10**23
U Country radia**Monika
Kasanová**6**23
U Country radia**Monika Kasanová**9**23
U Czelticu**Czeltic**7-8**22
U Disneybandu**-r-**3**23
U Douda Bandu**Douda Band**4**23
U Eoghana O'Reillyho**Eoghan O'Reilly**10**23
U Exfanty**Exfanta**4**23
U Ginevry**Ginevra**1**38
U Grasscocktailu**Alena Vejsadová**3**23
U Grasscocktailu**Irena Motlíková**6**23
U Grasscocktailu**Irena Motlíková**9**23
U Happy to Meet**Happy to Meet**5**23
U Hlubokého nedorozumění**Hluboké nedorozumění**2**23
U Jakodoma**Jakodoma**5**23
U Jauvajsu**Jauvajs**10**23
U Pavlíny Jíšové**Pavlína Jíšová**11**3
U Idy Kelarové**-r-**10**23
U Zdeňka Krále**Zdeněk Král**6**23
U Kvinty**Kvinta**2**23
U Kvokálu**Kvokál**2**23
U Jeroným
a Lešnera**Jeroným Lešner**2**23
U Markéty a Lazarů**Aleš Povolný**5**23
U Mincí vo fontáně**Vlado Slavík**2**23
U Míši Leichta**Míša Leicht**2**23
U Modrých houpaček**Modrý houpačky**7-8**22
U Monogramu**Monogram**6**23
U Mošen**Jiří Kačer Mrázek**7-8**22

U Myšáků**Myšáci**11**3
U Načasu**Michal Pravec**5**23
U Naspěchu**Naspěch**4**23
U Nataliky**Rea Renata Černá**3**23
U Nezmarů**Pavel Jim Drengubák**9**23
U Nohabandu**Jakub Noha**2**23
U Pacifiku**Tony Linhart**11**3
U Polobandu**Petr Pololáník**3**23
U
Sester Steinových**Karolína Kamberská**1**38
U Sester Steinových**Sestry Steinovy**10**23
U Skiblu**Berry**9**23
U Strašlivé podívané**Strašlivá podívaná**6**23
U Streichla Pepy**Marian Opletal**7-8**22
U Svítání**Jiří Fadrný**1**38
U Svítání**-r-**7-8**2
2
U Švejkbandu**Švejkband**9**23
U Tempa di vlak**Tempo di vlak**5**23
U Trabandu**Milan Tesař**3**23
U Vabank Unitu**Jaroslav Teska**5**23
U Veissera Jiřího**Jiří Veisser**4**23
U Voxtetu**Martin Mikeš**9**23
V Alabamě**Josef Mlok Grim**4**23

ČESKÉ COUNT
RY TANCOVÁNÍ
Blíží se stodola**Jiří Vašák**10**4
Country v Polsku**Jiří Vašák**6**4
Jarní tancování**Jiří Vašák**3**4
Kde je chyba?**Jiří Vašák**4**4
Letní taneční nabídka**Jiří Vašák**7-8**4
Mistrovství v country tancích**Jiří Vašák**2**4
Návrat Sedmi**Jiří Vašák**9**4
Pardubická ryengle**Jiří Vašák**1**3
Víte, že...**Jiří Vašák**11**4
Zase to startovné...**Jiří Vašák**5**4

DESKY
Asonance - Vzdálené ostrovy**Jiří Moravský Brabec**7-8**36
Iva Bittová - Iva Bittová j.h.**Jiří Moravský Brabec**4**35
Bluesber
ry - Co je to blues**Tomáš Hrubý**10**37
Bratři Ebenové - Já na tom dělám**Milan Tesař**1**35
Irena Budweiserová – Někdy si připadám jak pták**Milan Tesař**12**36
Bůhví**Tomáš Hrubý**4**34
C&K Vocal - Démoni a divoucí divy**Jiří Moravský Brabec**2**34
Čech
omor - Live 2002**Milan Tesař**2**33
Jiří Dědeček - Kdyby smrtka měla mladý**Milan Tesař**6**34
Devítka - Pohádka**Jiří Moravský Brabec**9**36
Disneyband - Opilí potměchutí**Milan Tesař**4**37
Dixie Chicks - Home**Milan Tesař**5**37
Exfanta - Černošské spi
rituály a renesan**Milan Tesař**7-8**33
Fleret - Trnkostroj**Tomáš Hrubý**7-8**34
Ginevra - ... tak do plnejch džbánů**Jiří Moravský Brabec**3**34
Roman Horký a Kamelot**Milan Tesař**2**35
Jablkoň - Cestující v noci**Jiří Moravský Brabec**7-8**37
Slávek Ja
noušek - Letadlo**Milan Tesař**3**35
Pavlína Jíšová & CS Band- V proutěném křesle**Milan Tesař**9**35
Žofie Kabelková - Žiju**Jiří Moravský Brabec**9**34
Jindra Kejak - Holky rohatý**Milan Tesař**11**34
Tomáš Kočko – Do tanca!**Milan Tesař**12**32
Robert Křesťan -1775 básní Emily Dickinsonové**Tomáš Hrubý**2**37
Laputa - Laputa**Helena Bretfeldová**1**34
Pavla Milcová - Apollo 14**Jiří Moravský Brabec**10**35
Zuzana Mojžíšová a Jej družina - Pyramida**Milan Tesař**6**35
Mošny – Nebezpečí**Milan Tesař**12**3
3
Jakub Noha Band - Ryba nebo pták**Jiří Moravský Brabec**5**36
Pacifik - Vyznání**Milan Tesař**11**37
Emil Pospíšil - Než se rozední (komplet)**Jiří Moravský Brabec**1**36
Příbuzní - Podzimní bál**Milan Tesař**10**36
Reliéf - Suburban Street**Jiří Moravsk
ý Brabec**9**37
Různí interpreti - Čarohraní**Jiří Moravský Brabec**11**35
Jiří Schmitzer – Bouda**Milan Tesař**12**34
T.O. Karabina - výběr 1968-2002**Jiří Moravský Brabec**1**38
Teagrass - Večírek**Milan Tesař**1**37
Terne Čhave - Avjam Pale**Jiří Moravs
ký Brabec**5**35
Traband - Road Movie**Milan Tesař**7-8**35
Vavro & Palúch - Acoustic Colours**Helena Bretfeldová**4**36
Voxtet - Live**Milan Tesař**5**34
Honza Vyčítal & Greenhorns – Dalas!**Milan Tesař**10**34
Jan Zubryckij - Když andělé neberou**Jiří Mo
ravský Brabec**2**36

DESKY NA BURZE
Desky na burze****2**26-27
Desky na burze****6**26-27
Desky na burze****9**26-27
Desky na burze 2002 – celoroční přehled****3**27

FEJETON
Není potlesk jako potlesk**Václav Müller**4**2
T.Z.N.N.**Kamila Střeštíková**1**
2

FÓRUM
Charitativní koncerty...****1**26-27
Má vybírat porota, nebo dramaturg?****4**26-27
Manažeři...****10**25-26
Písničkáři...****5**28-29
Poloprázdný sál...**různí**2**16-17
Popové manýry...****11**30-31
Rádia...****7-8**26-27
Vánoční desky...****12*
*24-25
Vypalování...****3**30-31

HUDEBNÍ KNIHOVNIČKA
Fousek Josef- Fouskovy protistátní písně**Jiří Moravský Brabec**2**35
Henychová Eva - Zpěvník**Jiří Moravský Brabec**1**35
Hurník Lukáš - Tajemství hudby**Jiří Moravský Brabec**5**35
Kainar Josef - Bled
ej gentleman**Jiří Moravský Brabec**4**35
Marek Vlastmil - Hudba jinak**Jiří Moravský Brabec**7-8**35
Novotný Petr - Folkový bestiář**Jiří Moravský Brabec**9**35
Slabý Z.K., Slabý P. - Svět jiné hudby**Jiří Moravský Brabec**6**35
Vodňanský Jan - Sviňte to svinstvo!**Jiří Moravský Brabec**3**35
Vysloužil Jiří - Hudební slovník**Jiří Moravský Brabec**10**35
Žák Martin - Country home... svět písní**Jiří Moravský Brabec**11**35

JE ZDE NĚKDO NOVÝ ?
Jana Bauerová**Jiří Moravský Brabec**6**12
Magdalena Brožková**
Jiří Moravský Brabec**4**12
Disneyband**Jiří Moravský Brabec**5**12
Lucie Faltýnková**Jiří Moravský Brabec**2**12
Marcel Kříž**Jiří Moravský Brabec**9**14
Michal Němec**Jiří Moravský Brabec**7-8**12
Michal Rádl**Jiří Moravský Brabec**11**16
Petr Sedláček**
Jiří Moravský Brabec**3**12
Martina Trchová**Jiří Moravský Brabec**1**12
Jaroslav Urbánek**Jiří Moravský Brabec**12**10
Žamboši**Jiří Moravský Brabec**10**12

K VĚCI
K věci**Michal Jupp Konečný**1-12**17

KDE SE HRAJE
Bludný kámen (Opava)**Václav Müller**2
**5
Country club (Těrlicko)**Honza Hučín**7-8**5
Jazzová zahrada na Staré Štaci (Neratovice)**Vlaďka Provazníková**10**3
KC Zahrada (Praha)**Jana Tippmanová**5**5
Parník (Ostrava)**Václav Müller**1**4
Pension Márty (Stříbrná)**Honza Hučín**9**3
Podivný Ham
let (Brno)**Petr Pololáník**3**5
U partyzána (Krasnice u Přelouče)**-r-**12**5
Zpívání na koberci (Praha)**Honza Hučín**11**5
ZŠ Táborská (Praha)**-r-**4**5

KURS ČTENÍ A PSANÍ PRO NEGRAMOTNÉ
Autorizace není legrace**Jiří Moravský Brabec**4**39
Co čtete princi?**Jiří Moravský Brabec**1**39
Hlavně nesplést jméno a jiné zlaté rady**Jiří Moravský Brabec**12**37
Kradu, kradeš, krademe**Jiří Moravský Brabec**10**39
Neexistující rozhovory**Jiří Moravský Brabec**2**39
Očití svědkové**Jiří Moravský Brabec**9**39
Překladatelský oříšek**Jiří Moravský Brabec**3**39
Rozhovor v přímém přenosu**Jiří Moravský Brabec**5**39
Skřítci, šotci a jiní**Jiří Moravský Brabec**11**39
Veřejná pitva**Jiří Moravský Brabec**6**39
Veřejná poprava**Jiří Moravský Brabec**7-8**39

LETEM AKU
STICKÝM SVĚTEM
Letem akustickým světem**Irena Přibylová**1-12**4

MINIRECENZE
xxxxxxx**12**32
-123 minut - Home?**Tomáš Hrubý**1**36
-123 minut - Home?**Jiří Moravský Brabec**2**36
Banjo Gang - Banjo Gang**Helena Bretfeldová**6**36
Barel rock - P(l)ísničky pro pamětníky**Jiří Moravský Brabec**11**36
Ivo Batoušek & Jumping drums - Simbioza**Jiří Moravský Brabec**9**37
Bonsai č.3 - Historka**Tomáš Hrubý**4**36
Bonsai č.3 - Historka**Jiří Moravský Brabec**5**37
Carrabina- Testament**Tomáš Hrubý**4**37
Daniel C
ísař - Všichni chcem do nebe**Jiří Moravský Brabec**6**36
Country pohoda III.**Milan Tesař**7-8**37
Čankišou - Densé ju**Jiří Moravský Brabec**6**36
Do větru - Hudba dohrává**Jiří Moravský Brabec**10**36
Eazy - demo**Jiří Moravský Brabec**7-8**37
Lenka Fil
ipová - Tisíc způsobů**Milan Tesař**11**36
Gulo čar - Baro drom/Dlouhá cesta**Milan Tesař**12-32
Happy to Meet - Give Me Water**Jiří Moravský Brabec**9**36
Irena a Vojtěch Havlovi - Tvá zlatá loďka**Jiří Moravský Brabec**9**37
Hluboké nedorozumění - Mandarín, pomeran**Jiří Moravský Brabec**7-8**36
Honzák J. Kvintet - Present Past**Jiří Moravský Brabec**10**37
Hromosvod - Ptáci**Milan Tesař**5**37
Petr Hubacz & Prsten - Modré z nebe**Jiří Moravský Brabec**4**37
Jauvajs - Jabka v zimě**Jiří Moravský Brabec**
2**37
Jazdci 2003 - Hory v nás**Jiří Moravský Brabec**11**37
Juwel Folk - Všechno to...**Tomáš Hrubý**3**36
Knezaplacení - Vzkazy na strunách**Milan Tesař**5**36
Ester Kočičková, Luboš Nohavica a klavír**Jiří Moravský Brabec**3**37
Koňaboj**Milan Tesař**11
**37
Zdeněk Král - Zadržitelný vzestup Artura Uie**Milan Tesař**7-8**37
Křeni – Tohle já znám**Jiří Moravský Brabec**12**32
Lavina**Milan Tesař**3**37
Peter Lipa - Beatles In Blue(s)**Milan Tesař**9**36
Pavla Milcová - Apollo 14**Milan Tesař**10**36
Mince vo fontáne - Maják nádejí**Milan Tesař**10**36
Mineral Band - Poslouchej...**Michal Jupp Konečný**3**36
Modrý houpačky - Synkopy s griliášem**Jiří Moravský Brabec**5**37
Načas - Tanečnice**Milan Tesař**7-8**36
Neočekávaný dýchánek - Plod**Milan Tesař**10**
37
Nová Sekce - The Very Best Of**Tomáš Hrubý**2**36
Nová Sekce - The Very Best Of**Milan Tesař**3**36
Nová tvář - V měsíci Ryby**Jiří Moravský Brabec**9**36
Ostaš**Milan Tesař**12**37
Pádlo - Nová země**Milan Tesař**11**37
Petr Brandejs Band - Hello Heart
ache**Tomáš Hrubý**6**37
Plzeňská Lokálka 2**Michal Jupp Konečný**2**37
Relaxace - Morning Prayer**Milan Tesař**2**36
Reliéf – Koledy**Jiří Moravský Brabec**12**32
Různí interpreti - Indies 2002**Jiří Moravský Brabec**6**37
Různí umělci - Blues ze Staré pekárny 1**Jiří Moravský Brabec**4**36
Různí interpreti - Struny na ulici**Jiří Moravský Brabec**12**33
Různí umělci - Trampské písně 1920-1939**Jiří Moravský Brabec**4**37
Shannon - Poor but Happy**Jiří Moravský Brabec**5**36
Slabá L., Crowe S., Wheatley K.**Jiří Moravský Brabec**11**36
Štrůdl - Demonahrávka 2002**Milan Tesař**1**36
The Hottentos Orchestra & Jiří Suchý**Jiří Moravský Brabec**10**37
Torzo - Nebeská stáj**Jiří Moravský Brabec**9**37
Trepka - Sudička**Milan Tesař**4**36
Ty Syčáci - SSSS...**Jiř
í Moravský Brabec**1**37
Veget**Tomáš Hrubý**3**37
Vespol - Volným pádem**Milan Tesař**1**37
Petr Vrobel - Mandolin in Time**Tomáš Hrubý**5**36
Wendy Zulu - Unkulunkulu**Jiří Moravský Brabec**1**36
Zdarr - Zdarr**Milan Tesař**6**37
Zrcadla - Země motýlů**J
iří Moravský Brabec**1**37

NAVŠTÍVENKA
Banjo Gang**Helena Bretfeldová**3**3
Báry**Vlaďka Provazníková**4**5
Berušky**Vašek Vít**12**3
Blaf**Petr Pololáník**2**3
Blue Apples**-r-**4**3
Fregata**-r-**11**3
Grandis**-r-**10**3
Gratis**Petr Pololáník**2**5
Hradní duo**Vlaďka Provazníková**7-8**3
Jauvajs**Simona Brandejsová**6**3
Kajkery**Milan Belmondo Plch**12**5
Lide Noire**Irena Motlíková**5**5
Mineral Band**-r-**10**2
Panelákoví fotři**Vlaďka Provazníková**1**3
Petr Bende Band**Vlaďka Provazníková**5**3
To
man a lesní panna**-r-**9**2
Venusta**-r-**11**5
Vomiště**Vlaďka Provazníková**1**4
Wydle**Vlaďka Provazníková**9**3

PÍSNIČKOVÝ TIP
Budoár staré dámy - Myslitelé**Jiří Moravský Brabec**4**34
Irena Budweiserová / František Novotný - Někdy si připadám jak p
ták**Jiří
Moravský Brabec**11**34
Bůhví - Co se stalo v noci**Jiří Moravský Brabec**3**34
Ivo Cicvárek - Bílé Karpaty**Jiří Moravský Brabec**10**34
Jablkoň - Na Troskách**Jiří Moravský Brabec**7-8**34
Bokomara – Vánoce v Kobeřicích**12**34
Robert Křesťan - Třináct pravd...**Jiří Moravský Brabec**2**34
Pavla Milcová - Taxikářův smysl pro humor**Jiří Moravský Brabec**9**34
Jakub Noha - Ovce**Jiří Moravský Brabec**5**34
Radůza - Podobenství o**Jiří Moravský Brabec**6**34
Jan Zubryckij - Vega**Jiří Moravský Bra
bec**1**34

POZVÁNKA

Folkování pod Žamboškou**Dušan Trličík**11**2
Notování pod Vyšehradem - hudební soutěž**Olda Dolejš**7-8**3

PROFIL
Damar Andrtová**Jiří Moravský Brabec**9**15
Duo Balance**Alena Binterová**7-8**13
Pavel Havlík**Michal Jupp Konečný**5**2
Jaromír Nohavica**Jiří Moravský Brabec**6**13
Jiří Pavlica**Jiří Moravský Brabec**12**2

RÁDIO A TV
Radio a tv...****1-12**22

ROZHOVOR
Acoustic Impact**Milan Tesař**2**38
Dagmar Andrtová**Jiří Moravský Brabec**12**6
Barel rock**Jiří Moravský Brabec**5*
*14-16
Batoušek Ivo**Kamila Střeštíková**12**28
Bokomara**Rea Renata Černá**3**29
Jiří Cerha**Tomáš Hrubý**3**14-15
Rosťa Čapek**Tomáš Hrubý**12**12
Dalibor Cidlinský jr.**Tomáš Hrubý**1**28-29
Doudaband**Václav Müller**7-8**2
Eagles & Horses**David Jirků*
*6**8
Exfanta**Honza Hučín**1**16-17
Fleret**Petr Pololáník**3**10-11
Roman Horký**Tomáš Hrubý**2**25
Jaroslav Hutka**Honza Hučín**3**6-9
Petar Introvič**Tomáš Hrubý**5**6-8
Ivo Jahelka**Tomáš Hrubý**11**6-9
Slávek Janoušek**Jiří Moravský Brabec**2**10-11
Jej družina**Milan Tesař**4**28
Pavlína Jíšová**Jiří Moravský Brabec**1**6-9
Žofie Kabelková**Milan Tesař**7-8**10-11
Kaluže**Jirků David**1**13
Tomáš Kočko**Jiří Moravský Brabec**10**10-11
Koňaboj**Jiří Moravský Brabec**10**14-15
Pavel Kopřiva**Jiří Morav
ský Brabec**6**28-29
Vašek Koubek**Alena Binterová**12**26
Zdeněk Král**Helena Bretfeldová**2**13-15
Robert Křesťan**Jiří Moravský Brabec**4**6-9
Jana Kúdelová**Irena Motlíková**2**28-29
Míša Leicht**Irena Motlíková**3**16
Lístek**Milan Belmondo Plch**7-8*
*29
Ríša Melichar**Tomáš Hrubý**7-8**14-15
Modrá kref**Milan Tesař**11**15
Nezmaři**Alena Binterová**1**14-15
Jakub Noha**Milan Tesař**4**38
Ozvěna**Milan Belmondo Plch**4**29
Pod Černý vrch**Milan Tesař**10**38
Poupata**Veronika Kirschnerová**4**19
Radůza**Jiří Moravský Brabec**5**26-27
Jan Matěj Rak**Honza Hučín**6**6-7
Vlasta Redl**Jiří Moravský Brabec**7-8**5
Marie Rottrová**Jiří Moravský Brabec**6**38
Jiří Schmitzer**Jiří Moravský Brabec**11**12-14
Smolaři**Tomáš Hrubý**1**10-11
Ilona Šemorová**Irena M
otlíková**7-8**5
Šnek & spol.**Milan Tesař**3**28-29
Trepka - Nejdek**Milan Belmondo Plch**6**5
Honza Vyčítal**Honza Hučín**11**10-11
Zdarr**Milan Tesař**3**28-29

RŮZNÉ
Anketa časopisu Folk & Country 2002 (vyhlášení, anketní lístek)****1**1
Anketa časopis
u Folk & Country 2002 (výsledky)****6**14-15
Festivaly časopisu Folk & Country 2003****2**1
Festivaly časopisu Folk & Country 2003****4**10-11
Festivaly časopisu Folk & Country 2003****5**10-11
Festivaly časopisu Folk & Country 2003****6**10-11
Festivaly č
asopisu Folk & Country 2004****10**1
Festivaly časopisu Folk & Country 2004 – seznam předprodejů****12**16
Folková růže 2003 - program****7-8**1
Jarní vstupenky na festivaly Folk & Country****3**1
Kalendář festivalů**Michal Jupp Konečný**1-5**3
Kalendář fe
stivalů**Michal Jupp Konečný**7-8**3
Konkurs Zahrady 2003 – pravidla a předkola****1**23
Slunovrat 2003 - program****5**1
Vánoční vstupenky na festivaly Folk & Country****11-12**1
Zahrada 2003 - Anketa s muzikanty**Václav Müller**11**26-28
Zahrada 2003 – Č
tyři otázky pro diváky**Václav Müller**10**27
Zahrada 2003 - Držitelé krtečků****9**1
Zahrada 2003 - Program****4**1
Zahrada 2003 - Program****6**1
Zahrada 2003 - Osm otázek pro Krtečky**Václav Müller**10**26-28
Ženy českého bluegrassu**Irena Motlíková**10
**6-9
Život s festivaly I. – beseda s pořadateli**Václav Müller**2**6-9
Život s festivaly II. - beseda s pořadateli**ptal se Václav Müller**4**14-16

TÁBOROVÝ OHEŇ
Táborový oheň**Milan Belmondo Plch**9**5
Táborový oheň**Milan Belmondo Plch**12**11

TAK CO
MI PUSTÍŠ
Jan Brož**Tomáš Hrubý**4**25
Ivo Cicvárek**Jiří Moravský Brabec**5**25
Wabi Daněk**Tomáš Hrubý**6**25
Slávek Janoušek**Jiří Moravský Brabec**1**25
Luboš Javůrek**Jiří Moravský Brabec**7-8**24
Zdeněk Král**Jiří Moravský Brabec**10**29
Petr Kůs**To
máš Hrubý**11**23
Jeroným Lešner**Tomáš Hrubý**9**25
Dalibor Štrunc**Jiří Moravský Brabec**12**23
Natálie Velšmídová**Jiří Moravský Brabec**3**25

TITUL

Dagmar Andrtová****9**I
Rosťa Čapek****12**I
Fleret****3**I
Slávek Janoušek****2**I
Žofie Kabelková****
7-8**I
Tomáš Kočko****10**I
Robert Křesťan****4**I
Nezmaři****1**I
Radůza****5**I
Jiří Schmitzer****11**I
Váně, Kopřiva, Vondrák****6**I

UDÁLOST
14 let Oborohu, Přelouč**Petr Mareček**4**31
III. International Blues Night, Přelouč**-jf-**7-8**32
Banjo Jamb
oree, Čáslav**Tomáš Hrubý , Veronika Vaňková**9**31
Black Uganda Choir, Brno**Jiří Moravský Brabec**1**30
Brána, Brno**Jiří Moravský Brabec**1**30-31
Magda Brožková, Turnov**Vít Urban**4**33
Country Folk Flora, Olomouc**Kitty**10**30
Country Folk Flora, Ol
omouc**-pr-**7-8**32
Country fontána, Praha**Monika Kasanová**9**33
Disneyband, Praha**Vít Urban**4**33
Bob Dylan v Praze**Ondřej Fencl**12**30
Džungle fest, Bratrušov**Kamila Střeštíková**10**30
Eagles & Horses**David Jirků**6**30
Fleret – 20 let**Vlaďka
Provazníková**12**30
Festival na pomezí, Dolní Lomná**Kamila Střeštíková**10**30
Folk na vsi, Dolní Újezd u Litomyšle**Lucka Jirků**1**30
Folková noc na Frýdštejně**Tomáš Hrubý**9**31
Folková růže 2003, Jindřichův Hradec****9**26-27
Folkovanie pod skalkou,
Liptovský Hrádok**Vlado Slavík, Rado Kaplan**10**33
Folkové prázdniny, Náměšť nad Oslavou**Václav Müller**10**33
Horácký džbánek, Žďár nad Sázavou**Jiří Moravský Brabec**10**31
Roman Horký, Praha**Vít Urban**1**32
Hudba z podzámčí, Valtice**Kamila Střeští
ková**10**32
Indiánské léto, Bruntál**Karel Soukop**12**30
Slávek Janoušek, Praha**Tomáš Hrubý**2**32
Jamboree 2003, Strakonice**Tomáš Hrubý**7-8**31
Jizerská nota, Hejnice**Milan Belmondo Plch**11**32
Chris Jones**-pk-**5**3
Kalumet, Liptovský Mikuláš**Vlado Slavík, Rado Kaplan**4**32
Kamarádi pro kamarády, Plzeň**Vít Urban**4**32
Kapitán Kid, Ostrava**Václav Müller**12**30
Klíč, Praha**Tomáš Hrubý**2**30-31
Konkurs Zahrady, Aš**Michal Jupp Konečný**6**30
Konkurs Zahrady, Hradec Králové**David Jirků**6**31
Konkurs Zahrady, Jihlava**Jiří Moravský Brab
ec**6**33
Konkurs Zahrady, Kuřim**Jiří Moravský Brabec**6**32
Konkurs Zahrady, Litvínov**Michal Jupp Konečný**6**33
Konkurs Zahrady, Plzeň**Tomáš Hrubý**5**32-33
Konkurs Zahrady, Praha**Michal Jupp Konečný**6**30-31
Konkurs Zahrady, Turnov - písničkáři**Je
roným Lešner**5**31
Konkurs Zahrady, Turnov**Michal Jupp Konečný**5**30
Konkurs Zahrady, Zlín**Jiří Moravský Brabec**5**32
Robert Křesťan, Ostrava**Václav Müller**2**30
Míša Leicht a hosté, Praha**Vít Urban**5**32
Lenk, Janoušek, Redl, Opava**Václav Müller
**5**30
Letokruhy a Hudba z Trempíria, Brno**Pavel Šafařík**2**32
Majerovy brzdové tabulky, Opava**Václav Müller**1**32
Mohelnický dostavník, Mohelnice**Jiří Moravský Brabec**10**32
Moravský vrabec - finále a 3. oblastní kolo**Jiří Moravský Brabec**6**32
Moravský vrabec, Frenštát pod Radhoštěm**Jiří Moravský Brabec**5**33
Muzikantské žně, Frýdek Místek**Kamila Střeštíková**10**30
Nesovický plenér, Nesovice**Jiří Moravský Brabec**10**31
Nezmaři - 25 let, České Budějovice**Tomáš Hrubý**7-8**30
Nezmaři 25 let,
Turnov**Pejřa**4**32
Jaromír Nohavica, Hradec nad Moravicí**Václav Müller**10**32-33
Jaromír Nohavica, Ostrava**Václav Müller**3**33
Okolo Třeboně, Zpátky do Třeboně**Alena Binterová**9**32
Orion, Brno**Pavel Šafařík**12**30
Ozvěna, Brno**Šafařík Pavel**2
**30
Pacipacifik, Liptovský Mikuláš**Vlado Slavík, Rado Kaplan**1**32
Písničkářky v klubu Lišák, Praha**Vít Urban**1**32
Písničky kontra povodeň, Plzeň a České Budějovice**Hanka Hosnedlová**3**32
Pocta Johnu Denverovi**-r-**3**2
Porta 2003, Jihlava**Milan
Belmondo Plch**9**32
Pražská předkola Porty a Trampské Porty**Miloš Keller**5**30
Prsten, Plzeň**Irena Motlíková**1**31
Předávání Zlatých klíčů, Praha**-vk-**7-8**32
Vlasta Redl a skupina KDJ, Kuřim**Jiří Moravský Brabec**11**33
Miki Ryvola a Nezmaři, Prah
a**Vít Urban**1**31
Saloon v modrém, Mladá Boleslav**Jiří Verner**3**33
Setkání 2003, Konopiště 2003****10**13
Slunovrat 2003, Pardubice**Jirků, Čáp, Müller**7-8**8-9
Smiřický hrnec, Smiřice**Kamila Střeštíková**10**30
Spiritfest**Honza Hučín**12**30
Starý
dobrý western, Bystřička**Petra Dvořáková**9**32
Ta Jana z Velké Ohrady, VRM, Praha**Tomáš Hrubý**1**32
Trampská Porta 2003, Ústí nad Labem**Milan Jablonský**9**30
Vánoční prázdniny v Telči**Vít Urban**2**31
Vánoční prázdniny Vlasty Redla**Redl Vlasta**3*
*5
Vavro, Palúch, Novotný, Griglák, Brno**Jiří Moravský Brabec**3**32
Výroční oheň Trapsavce, Stěžov u Příbrami**Michal Jupp Konečný**11**32-33
Za vodou, Děhylov**Václav Müller**9**30
Zahrada 2003, Náměšť na Hané****9**6-13
Zahrada písničkářů, Kuřim**Jiří
Moravský Brabec**7-8**30-31
Zlatý tucet, Poděbrady**-r-**11**32

Z DIÁŘE
Z diáře****1-12**20-21

ZÁPISNÍK

Zápisník**Konečný M.J., Brabec J.M.**1-12**2

ZVĚSTI, ZPRÁVY, DRBY

Zvěsti, zprávy, drby****1-12**17-19

 

Předplatné časopisu FOLK & COUNTRY

 

Zpět časopis

HOME

Předplatné

 

Zvěsti, zprávy, drby

************************
25.10.2014

V Příbrami se 31. října koná další koncert ze série Písničkáři sobě. Hosty Petra Rímského a Petra Vašiny budou Martin Kalenda ze skupiny Mrakoplaš a Mirek Ošanec.

Ivo Cicvárek se skupinou Velký svět míří do Prahy – 20 let své písničkářské dráhy připomene v klubu Rybanaruby 31. října. V Brně se bude koncert Ivo Cicvárka konat 3. listopadu.

V čajovně Rashmi v Ostravě se 1. listopadu koná další Open Mic. Vystoupí Števo Šanta, David Dave Vysloužil, Andy a přihlásit se může také kdokoli z publika.

Skupina Kvinta pořádá 1. listopadu Folkovou kavárnu v Docela velkém divadle v Litvínově. Jako hosté se představí písničkářka Simona Klímová a akordeonistka Petra Kubošková.

Irena Budweiserová se skupinou Blue Soul vydá v listopadu nové album Hold On. Říká o něm: „Právě natočených 12 spirituálů, z toho dva s vlastními českými texty, je mimo jiné i důkazem toho, jak nás ovlivňují život, lidé a čas v novém pohledu na interpretaci tohoto hudebního žánru. Snažím se zúročit své mnohaleté zkušenosti ve Spirituál kvintetu, nepopřít svoji osobnost a uchovat v téhle nádherné hudbě energii, naději a opravdovost, která jí vždy náležela.“

Ondřej Brzobohatý obdržel Zlatou desku Supraphonu za své první sólové album Identity, které vyšlo v květnu. „Jsem nadšený z toho, že má hudba má tolik posluchačů, kterým stojí za to, aby si ji legálně koupili. Je to pro mě velká čest a z celého srdce jim za to děkuji,“ říká zpěvák.

Trampské trio Choroši, letošní vítěz Autorské Porty, vystoupí živě na Radiu Proglas v pořadu Jak se vám líbí. Poslouchejte ve čtvrtek 30. listopadu od 19.15.

Jana Kirschner má nový singl Muzika!, kterým ohlašuje vydání druhé části svého projektu Moruša. Album Moruša Čierna vychází 27. října.

Ve spolupráci s pianistou Tomášem Sýkorou chystá své sólové album Lenka Jankovská alias Léňa Yellow ze skupiny Yellow Sisters. CD s názvem Positivity nabídne směs soulu, popu a jazzu.

Na CD a DVD vychází záznam vzpomínkového koncertu z pražské Lucerny z 8. dubna 2014. Koncert se konal u příležitosti nedožitých 70. narozenin Karla Kryla z iniciativy Českého rozhlasu – Radiožurnálu. Na koncertě se s písněmi Karla Kryla postupně představili Projekt Salome, Xindl X, Michal Hrůza, Aneta Langerová, Divokej Bill, sestry Markéta a Zuzana Irglovy a Tomáš Klus.

(Milan Tesař)

 
Další zprávy

 

 

Časopis FOLK:  Michal Jupp Konečný - šéfredaktor (jupp@folkcountry.cz),  Veronika Kirschnerová (editor), Pavel Major Vorel (manažer), Hana Konečná (produkce). Grafici: Martin Janda, Lucie Koubová. Spolupracovníci: Jiří Moravský Brabec,Tomáš Hrubý, Milan Tesař, Jan Hučín, Petr Sedláček, Milan Plch, Miloš Keller, + Vladimír Vlasák, Václav Müller, Vlaďka Provazníková, Kamila Střeštíková a další. 

Foto: Miloš Truhlář, Bllemby, Veronika Kirschnerová, Michal Jupp Konečný, Katka Esserová, Antonín Volf, Václav Müller  a další.
 

TOPlist