Zahrada

Folková růže

Zvěsti

Rozhovory

Recenze

Navštívenky

Kalendář

Kapely


¨


 

 

HLAVNÍ STRÁNKA

FESTIVALY

ZAHRADA

FOLKOVÁ RŮŽE

AKTUALITY

KALENDÁŘ KONCERTŮ

LIGATURY HONZY HUČÍNA

JUPPŮV ZÁPISNÍK

LICHÝ PÁTEK V.MŰLLERA

ZVĚSTI  (M. Tesař)

RECENZE

MINIRECENZE

ROZHOVORY

NAVŠTÍVENKY

TÁB. OHEŇ (Belmondo)

FOTOGALERIE

DALŠÍ RUBRIKY

ČASOPIS

OBSAH ČÍSEL

PORTÁL

ZAHRADA FACEBOOK

JUPP FACEBOOK

KAPELY

FESTIVALY

DALŠÍ ODKAZY
Seznam Diskusí

Napište nám

Vložte si na své
stránky odkaz  na 
www.casopisfolk.cz


 

 

TOPlist

 

Staňte se dopisovatelem tohoto webu
HOME

Chystáme se rozšířit a vylepšit náš webový deník FOLK (www.casopisfolk.cz) Hledáme pro něj spolupracovníky a dopisovatele. Pokud máte solidní přehled o české (nebo slovenské) scéně folku a country a psaní vám jde od ruky, ozvěte se. Vaše články budeme zveřejňovat na webu a nejzajímavější z nich budou otištěny v časopise a honorovány.

Těšíme se na krátké zprávy, reportáže z koncertů, profily kapel (Navštívenka), minirozhovory apod. Ozvěte se na adresu info@fmproduction.cz. Můžete (ale nemusíte) klidně rovnou připojit návrhy na to, co byste mohli napsat nebo ještě lépe to rovnou pošlete. Pište ve Wordu, text nijak zbytečně neformátujte. Pokud napíšete krátký článek rovnou do těla mailu, pište s diakritikou!


  HOME *

-

Zvěsti, zprávy, drby
**************************

24.11.2012

Ondřej Pečenka, bývalý člen skupiny Kašpárek v rohlíku, přichází s novým projektem pro děti s názvem Pískomil se vrací. Své první album A kdy už tam budem? představí 1. prosince v Praze v Divadle Na prádle. Koncerty budou dva: od 11 a od 14 hodin.

Písničkářské trio Spolu (Honza Žamboch, Arnošt Frauenberg a Monty) má za sebou krátké turné společně se zpěvačkou, herečkou a houslistkou Gabrielou Vermelho. Rozhovor se všemi třemi pány i s dámou uslyšíte v pondělí 26. listopadu od 19.15 na Radiu Proglas v pořadu Jak se vám líbí.

Bulharská bluegrassová skupina Lilly Of The West zveřejnila videoklip k písni Walkin’ After Midnight ze svého swingového alba Swings & Heartaches. Najdete jej zde: http://youtu.be/-zeOjlrTfjQ.

Skupina Květy v čele s Martinem Kyšperským natočila nové album Bílé včely pouze v základní čtyřčlenné sestavě, bez hostů, s důrazem na co nejsyrovější zvuk.

Láva je název čtvrtého alba brněnské skupiny Budoár staré dámy, kdysi z větší části ženské. Dnes zůstává jedinou ženskou členkou kapely její zakladatelka, skladatelka a zpěvačka Marta Svobodová.

Kompilace Pozdní sběr mapuje tvorbu skladatele Petra Hapky od roku 1964 do roku 2006 a připomíná ho jako nezaměnitelného a charismatického tvůrce, který si vždy zachoval úctu i přízeň kolegů a fanoušků několika generací. Hapkovy skladby na dvojalbu zpívají Hana Hegerová, Václav Neckář, Hana Zagorová, Karel Zich, Jiří Korn a další.

U příležitosti 25 let od vzniku skupiny Mňága a Žďorp vyšel druhý díl kompilace Dáreček, na kterém různé kapely zpívají hity této valašskomeziříčské formace. Se skladbou Splynul se projektu účastní také Lucie Redlová s americkým písničkářem Timem Eriksenem.

Virtuózní americký klarinetista David Krakauer vystoupí se svým novým projektem The Madness Orchestra v Praze v Paláci Akropolis ve středu 28. listopadu. Koncert, který je součástí cyklu Respect Plus, představí především skladby avantgardního autora Johna Zorna.

Květ – sdružení klubů dětí a dětských domovů v ČR vyhlašuje již 22. ročník Folkového kvítku, národní autorsko-interpretační soutěže pro děti do 18 let v žánrech folk, folkrock, country, bluegrass a trampská píseň. Přihláškou do soutěže je zaslání nejméně tří autorských písniček na adresu: KVĚT, Senovážné náměstí 24, 116 47 Praha 1; nebo na e-mail: jiri.hopp@hvezdynavltave.cz. Uzávěrka je 28. února 2013. Podmínky soutěže a přihlášky jsou ke stažení na www.folkovykvitek.cz. Národní finále se koná 11. května 2013 v přírodním divadle na Konopišti.

Minialbum se čtyřmi novými písněmi právě dokončuje brněnská skupina Svítání. Představí je oficiálně na svém výročním koncertě v Brně v kapitulní síni Minoritů 9. prosince.

-mt-


 
Další zprávy

1

 

Časopis FOLK:  Michal Jupp Konečný - šéfredaktor (jupp@fmproduction.cz),  Veronika Kirschnerová - editor (niki@fmproduction.cz), Pavel Major Vorel (manažer), Hana Konečná (festivaly). Grafici: Martin Janda, Lucie Koubová. Spolupracovníci: Jiří Moravský Brabec,Tomáš Hrubý, Milan Tesař, Jan Hučín, Petr Sedláček, Milan Plch, Miloš Keller, Vladimír Vlasák, Václav Müller, Vlaďka Provazníková, Kamila Střeštíková a další. 

Foto: Miloš Truhlář, Bllemby, Veronika Kirschnerová, Michal Jupp Konečný, Katka Esserová, Antonín Volf, Václav Müller  a další.
FM Production s.r.o., Husinecká 21, 130 00 Praha 3 (Pouze poštovní adresa.)

TOPlist